Värvidega loodud kodutunne

03. nov  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 17
Noor pere elustas värske pilguga värve lisades paneelmaja väikekorteri ning sisustas õdusa ja lastesõbraliku mugava kodu.
 
Värvide jõud on suur. Tegelikult hakkavad nad tööle juba enne, kui me neid näeme. Piisab pelgalt kirjeldusest ja kujutlusest: hall seostub sageli igavaga, valge võib olla nii kerge ja helge kui ka lage ja tühi. Kollane lisab teadagi päikeselisust, sinine unistusi ja rahu, puidupruun soojust ja hubasust…

Just selliste põhitõdede leidlikul kombineerimisel ja arvestamisel põhineb noore pere esimese kodu terviklik olemus. Hoolikalt kaalutud ja viimistletud kujundus jätab mulje hoopis avaramast ning ka esinduslikumast elamisest kui paneelmajadega sageli seostatakse. Ja kõike seda märksa mõistlikuma eelarvega, kui esmamulje lubaks arvata, kuna üheks võlujõuks on ka oma kätetöö. Pere ise jäi oma töö tulemusega sedavõrd rahule, et otsustas leidlike lahenduste tuletamise mängurõõmu jagada: „Kolm aastat oleme muudkui mõelnud ja teinud, nüüd tundsime, et aitab.”
 

Ruumid avanevad

Tillukeste tubade ja kitsa esikuga päevinäinud korterit ostes oli Brunol ja Sirlil kindel teadmine, et toad peavad heledate toonidega valgust juurde saama ja ise tehes saavutatakse soovitud tulemus. Seinte mahavõtmise algetapis oli köök veel eraldatud, aga töö edenedes avanesid ruumid üha rohkem ning kitsa pinna asemele tekkis avarus. Tänu sellele said elutuba, köök ja esik ka värvidega ühendatud ning see lisas avara ruumi muljet veelgi. Samas otsustati suurema magamistoa arvelt teha juurde eraldi pesuruum ning endise arvelt võita lisaks eraldi panipaik, mille köögipoolses otsas on täpne koht ka külmikule.

„Üksjagu aega võttis põrandakatte valik, sest tegelikult tahtsime valget, aga see hästi ei sobinud,” meenutab Bruno remondiaegseid kõhklusi. Otsustati laminaadi kui sellisesse korterisse sobiliku materjali kasuks.

Et maja kostab väga hästi läbi, üritati seinu helipidavamaks saada ning naabrirahu huvides ei soetatud ka võimsat muusikakeskust.

 
Panus puhastele toonidele

Pere soov oli kasutada puhtaid toone. Ent kärtsud värvid võivad läbimõtlematul kasutusel olla ettearvamatud nagu kanged ravimid: kui nende mõjujõuga ei osata arvestada, võib muuta ruumid rahutuks ja tekitada ebameeldiva õhkkonna, mille õiget põhust ei pruugi osata ära arvatagi. Samas on õige annuse korral tegu tõeliselt mõjusa miljööparandajaga.

Ideid koguti ajakirjadest ja ka telesarjast. Bruno meenutab, kuidas ta vaatas sisekujundajate muutumissaateid, kus räägiti nii headest ideedest kui ka sellest, kuidas nendega mitte liiale minna ning otsida kodu ühendavat joont. Nii sündis tasakaalus tervik, milles on üllatuste kõrval ruumi rahulikule ühisosale.

Poiste toa värv oli kohe teada: see sai vanema venna soovil sinine ja valge. Mereteema oli peres päevakorral juba oma firma tõttu, mis toodab mereteemalisi lasterõivaid. Sellest inspireeritult sündisid laevanagid, mis muutsid väikese toa just selliseks, nagu soovitud. Mööbli aitas sobima panna samuti kõiki esemeid ühendav valge värv.

„Meid võlub sisemine rahu, mis mere ääres tekib, vaikne merekohin. Kui aga merd pole käepärast, ent igatsus selle järele ikka peale tuleb, saabendale rannameeleolu luua mereteemalise sisustuse või rõivastega,” kirjutavad Bruno ja Sirli mereteemast. Kõige väiksemasse ruumi, magamistuppa langeb vähem valgust ja seepärast soovisid nad seda lisada julge kollasega. Ühendatult puhta mustaga oli see just soovitud tulemus, kinnitavad nüüd mõlemad. Algul oli Sirlil küll kõhklusi, ent nüüd on ruumis rohkem nii valgust kui päikest.
 

Rahustavad hall ja valge

Värvivitamiinide ergastav mõju on eriti hästi tunda elutoa rahustavate toonide kõrval.

Hommikupäikesele avatud ruumi sooviti muuta valgusrikkamaks, et seal ka õhtupoolikul mõnus oleks. Sellest sündis puhta valge ühendus halli ja pastelse roosaga. Viimast lisavad väikesed roosid diivanipatjade ja lambivarjude kangas, andes just vajaliku sooja puudutuse.

„Vähesed julgevad halli kasutada, aga selle abil võib just teised värvid tõeliselt särama panna,” tunnustab sisekujundaja Sirje Kadalipp, võistluse žürii esimees pere tundlikke valikuid ja nende hästi õnnestunud koostoimet.

Soojust lisavad toonidesse ka uued puidust aknalauad, peremehe enda kätetöö.  Akende ette plaaniti esimest korrust arvestades ka läbipaistvaid kardinaid. „Aga siis vaatasime, et need teevad toad kuidagi väikeseks ja pimedamaks, lisaks hoiavad radiaatorisooja kinni. Seepärast varjame nii vähe kui võimalik,” kirjeldab Sirli seda, kuidas jõuti ruume avardava rohelise, kardinateta vaateni.

  
Ise ja hästi tehtud


Elutoa maast laeni raamaturiiuli idee tekkis Sirlil, mispeale tuli Bruno ehituspoest koju lauakoormaga. Mahuka riiuli alumine korrus on nüüd lasteraamatute päralt ja kõigil on võimalik end elutoas mõnusalt tunda.
Enamik elutoamööblist on taastatud ja värskendatud vana, mis oma käe all uue värvikihi saanud. Pere on tulemusega rahul: tänu veebist leitud õpetustele õnnestus suurepäraselt ka mööbli vanutatud viimistlus, mis esemed veidi kodusemaks-omasemaks muudab. „Ise mööblit teha ja taastada oli huvitav,“ tõdeb Bruno, kel erilisi meistrioskusi varasemast võtta polnud. Nüüd on nad mõlemad julgenud mööblivärvimist ka sõpradele soovitada.
„Tänapäeval on iga töö tarvis info internetis olemas, ma ei tahtnud põhimõtteliselt siin ühtki ehitusmeest näha,” meenutab Bruno üht suuremat tegemist, kogu korterit ühendava uue põrandakatte panekut, milleks kulus kolm päeva. „Kogemusi polnud. Lugesin, et laminaat käib klõps-klõps! kokku ja mõtlesin, et mis seal ikka. Üksinda tehes andis siiski mõelda, kuidas ka kapi alla põrandat panna,” meenutab ta nüüd tehtut rahuloluga.

Lakke said sarnaselt kokku käivad paneelid, kuna kipsplaate oleks üksi lakke panna olnud palju keerulisem. Ise kommenteerib peremees oma tegemisi kui algaja tööd, mille puudused oskaja ära tunneb. Nüüdseks on temagi juba oskaja.

Lastega peres ülipraktilised pestavad diivanikatted on samuti ise õmmeldud, selleks valmistas Sirli kõigepealt diivani järgi joonised.
  

Kes: Bruno (37), Sirli (32), Remo (7), Robin (2).
Mis: 50 m² kolmetoaline paneelmajakorter.
Kus: Tartus Ülejõel.  
Tikkurila turundusspetsialist Mari-Eva Ahja:
„Sirli ja Bruno on loonud korrusmaja korterist julgelt ja samas läbimõeldult värve kasutades tõeliselt hubase kodu. Päikesekollane magamistuba ja meresinine lastetuba ning mahedad, maalähedased toonid elutoas moodustavad kokku harmoonia, mis üheaegselt kosutab ja rõõmustab. Kiidame tegijaid!”    

Tekst: Eve Veigel
Fotod: Juta Kübarsepp

Artikkel on ilmunud ajakirjas Kodu&Aed 9/2014

MAVIS CALOS Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas. 6. jaanuar 2015
David White Ocean Laenuandjad ja hüpoteegid Limited pakkumisi laenu 2%. Tere, Kas teil on vaja kiiresti laenu, et rahastada oma äri või mis tahes eesmärgil? Meil on sertifitseeritud laenu andja litsentsi Pakume rahvusvahelisi laene äriettevõtted, ettevõtetele ja eraisikutele taskukohase intressimäär 2%. See võib olla laenu lühikese või pika aja jooksul, ja isegi kui teil on halb krediidi ajalugu, mis töötlevad oma laenu niipea, kui taotluse saamisest. Oleme sõltumatu finantsasutus, võtke meiega täna E; oceanlenders05@gmail.com 10. jaanuar 2017
william DO YOU NEED AN URGENT LOAN??? URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW CONTACT FOR MORE INFORMATION,BORROWER GETS THIER LOAN WITHIN 10 BANKING HOURS OF THE DAY, SO CONTACT IF YOU ARE IN NEED OF URGENT LOAN. via email:EUROFINANCALLINK@financier.com 3. märts 2017
Leo post No upfront fee loans for all,Apply now Are you in financial mess or do you need funds to start up your own business Are you a business man or woman? Are you in financial mess or do you need funds to start up your own business. apply with us and get your loan approve and transfer to you, contact me via email:  leofinanciallink@mail.com 6. august 2019
BENJAMIN LOAN FINANCE INVESTMENTS INSTANT AFFORDABLE PERSONAL/BUSINESS/HOME/INVESTMENT LOAN OFFER WITHOUT COST/STRESS CONTACT US TODAY VIA Call/Text +1(415)630-7138 Whatsapp +19292227023 Email drbenjaminfinance@gmail.com We are financial consultants providing reliable loans to individuals and funding for business, home and projects start up. Are you tired of seeking loans or are you in any financial mess. Do you have a low credit score, and you will find it difficult to get loans from banks and other financial institutions? then worry no more for we are the solution to your financial misfortune. we offer all types of loan ranging from $5,000.00 to $533,000,000.00USD with a low interest rate of 2% and loan duration of 1 to 35 years to pay back the loan secure and unsecured. Are you losing sleep at nights worrying how to get a Legit Loan Lender? Contact us via Call/Text +1(415)630-7138 Whatsapp +19292227023 Email drbenjaminfinance@gmail.com Share this to help a soul right now, Thanks 28. jaanuar 2021
Hana Osobná pôžička pre všetkých Dávam vám svoje projekty pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú finančnú pomoc, môžem vám poskytnúť pôžičky od 30 000 CZK do 93.000.000 CZK ešte viac s vedomím, že sme medzi konkrétnymi Moja úroková sadzba je veľmi správna, líšia sa 2% bez ohľadu na požadovanú sumu. doba splácania je samozrejme od 1 do 30 rokov, samozrejme v závislosti na zapožičanej čiastke, pretože pre mňa je dobré podieľať sa na pomoci rodinám v dobrej viere v naliehavú potrebu ukončiť určité obavy. email: Wogeovahana@gmail.com whatapp +420723117416 25. september 2021
SCOTT WYCOFF Hi, did you know there are spells to win love back from an ex. I have done it. I love reading about relationships and how to make them work, how to better the relationship, and how to keep the spark alive, even how to talk to them a certain way to get them to think a different way about the situation and you. If you need advice or want to win your ex back, try DR EMU copy and message on the following ( Email: emutemple@gmail.com ) or ( WhatsApp: +2347012841542 ) It will change your mentality and get you what you want. Facebook page Https://web.facebook.com/Emu-Temple- 104891335203341 16. juuni 2022
Eliška Karlíčková Upřímný a spolehlivý úvěr za 48 hodin. Seriózní nebankovní půjčka 40.000 do 45.000.000,- Kč kde není třeba ručit nemovitostí. Je nutný pravidelný měsíční příjem a občanství ČR. Osobní přístup ke každé žádosti. Garantuji vám rychlé a seriózní jednání. Celou půjčku i s vyplacením financí už do 48 hodin. Půjčku můžete využít také na konsolidaci vašich závazků. Velká průchodnost schválených žádostí. Kontaktujte mě prosím: NOVAPUJCKA.CZ@GMAIL.COM. 6. detsember 2023
Westlake Loan tere pakume kiirlaenu.... Kas olete ärimees või naine? Kas olete rahalises pinges? Kas vajate oma ettevõtte alustamiseks laenu? Kas teil on väike sissetulek ja teil on raske kohalikest pankadest ja muudest finantsasutustest laenu saada? Siin on vastus madalale 2% laenumäärale, võtke meiega ühendust aadressil Loanwestlake@gmail.com Telegram___https://t.me/loan59 12. aprill 2024
Westlake Loan tere pakume kiirlaenu.... Kas olete ärimees või naine? Kas olete rahalises pinges? Kas vajate oma ettevõtte alustamiseks laenu? Kas teil on väike sissetulek ja teil on raske kohalikest pankadest ja muudest finantsasutustest laenu saada? Siin on vastus madalale 2% laenumäärale, võtke meiega ühendust aadressil Loanwestlake@gmail.com Telegram___https://t.me/loan59 12. aprill 2024
Westlake Loan tere pakume kiirlaenu.... Kas olete ärimees või naine? Kas olete rahalises pinges? Kas vajate oma ettevõtte alustamiseks laenu? Kas teil on väike sissetulek ja teil on raske kohalikest pankadest ja muudest finantsasutustest laenu saada? Siin on vastus madalale 2% laenumäärale, võtke meiega ühendust aadressil Loanwestlake@gmail.com Telegram___https://t.me/loan59 12. aprill 2024
Westlake Loan tere pakume kiirlaenu.... Kas olete ärimees või naine? Kas olete rahalises pinges? Kas vajate oma ettevõtte alustamiseks laenu? Kas teil on väike sissetulek ja teil on raske kohalikest pankadest ja muudest finantsasutustest laenu saada? Siin on vastus madalale 2% laenumäärale, võtke meiega ühendust aadressil Loanwestlake@gmail.com Telegram___https://t.me/loan59 12. aprill 2024
Westlake Loan tere pakume kiirlaenu.... Kas olete ärimees või naine? Kas olete rahalises pinges? Kas vajate oma ettevõtte alustamiseks laenu? Kas teil on väike sissetulek ja teil on raske kohalikest pankadest ja muudest finantsasutustest laenu saada? Siin on vastus madalale 2% laenumäärale, võtke meiega ühendust aadressil Loanwestlake@gmail.com Telegram___https://t.me/loan59 12. aprill 2024
Westlake Loan tere pakume kiirlaenu.... Kas olete ärimees või naine? Kas olete rahalises pinges? Kas vajate oma ettevõtte alustamiseks laenu? Kas teil on väike sissetulek ja teil on raske kohalikest pankadest ja muudest finantsasutustest laenu saada? Siin on vastus madalale 2% laenumäärale, võtke meiega ühendust aadressil Loanwestlake@gmail.com Telegram___https://t.me/loan59 12. aprill 2024
Westlake Loan tere pakume kiirlaenu.... Kas olete ärimees või naine? Kas olete rahalises pinges? Kas vajate oma ettevõtte alustamiseks laenu? Kas teil on väike sissetulek ja teil on raske kohalikest pankadest ja muudest finantsasutustest laenu saada? Siin on vastus madalale 2% laenumäärale, võtke meiega ühendust aadressil Loanwestlake@gmail.com Telegram___https://t.me/loan59 12. aprill 2024
Westlake Loan tere pakume kiirlaenu.... Kas olete ärimees või naine? Kas olete rahalises pinges? Kas vajate oma ettevõtte alustamiseks laenu? Kas teil on väike sissetulek ja teil on raske kohalikest pankadest ja muudest finantsasutustest laenu saada? Siin on vastus madalale 2% laenumäärale, võtke meiega ühendust aadressil Loanwestlake@gmail.com Telegram___https://t.me/loan59 12. aprill 2024
Elena Nino HOIATUS PETTURITE EEST! Kaotasin petturitele 5550,00 eurot, enne kui mu sõber siin Facebookis tutvustas mind asjatundlikule laenuandjale (proua Elena Nino). Nüüd võin teenida 72 000,00 eurot, kui olete huvitatud, võtke temaga ühendust selle e-posti teel: elenanino0007@gmail.com 11. juuli 2024
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: