Trepikodade remont: lihtsalt, odavalt ja kvaliteetselt

07. dets  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 1
TREPIKODADE  REMONT: LIHTSALT, ODAVALT JA KVALITEETSELT

 

 

Traditsiooniline trepikodade renoveerimine hõlmab endas tervet kompleksi töid. Kuni XX sajandi lõpuni kasutati trepikodade seinte värvimiseks põhiliselt alküüdvärve. Selliste pindade ülevärvimiseks vesidispersioonvärvidega tuli teostada tolmust ja töömahukat karestamist kuni pinna matistumiseni. Eesti esimene oma värvitootja Eskaro, kes on juba 1993-st aastast tegelenud värvide tootmise ja arendusega, on oma laborites välja töötanud uued tehnoloogiad, mis teevad trepikodade kosmeetilise remondi lihtsaks, odavaks ja kvaliteetseks.

 


Et vältida liigset rahmeldamist, kulusid ja töid, kasutage krundiks isoleerivat vesidispersioonvärvi Objekt. Sellel värvil on suurepärane nake ka nende pindadega, mis olid varem alküüdvärvidega värvitud. Antud juhul piirduvadki  kõik ettevalmistavad  tööd pinna eelneva pesemisega.

Objekti üheks väärtuseks on selle omadus isoleerida erinevaid plekke – tahm, nõgi, nikotiin, mis tavaliselt kipuvad värvi alt üha uuesti nähtavale tulema. Taoline omadus võimaldab kasutada värvi trepikodade lagede värvimiseks. Kui trepikoja töödeldavad pinnad pestud ja krunditud, võib asuda värvima. Kõige parem oleks kasutada akrülaatvärvi Akrit-12. Kulumiskindluselt kuulub see värv 1 klassi, see tähendab  -  omab  kõrgendatud  vastupidavust    hõõrdumisele   ja  kannatab
 
paljukordset niisket pesemisvahenditega puhastust. Peale selle sisaldab komponente, mis teevad lihtsaks värvitud pinnalt mustuse eemaldamise. Akrit-12 on lihtne rulliga  värvida  ja ei pritsi töötamisel.

Niisiis, et oleks kerge toime tulla trepikoja värvimisega ja saavutada sealjuures maksimaalne tulemus, kasutage kruntimiseks – vesidispersioonvärvi Objekt ja värvimiseks – poolmatti akrülaatvärv Akrit-12.

 

Eskaro AS – Eesti kvalitetvärvide tootja aastast 1993

www.eskaro.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Karin Keerdo-Massa tere, vanalinnas vajab väike trepikodua (2 korrust) ja trepialune panipaik tööd. trepikodu on kitsavõitu ja pime, ühes seinas on niiskuskahjustus krohvi murendanud, korrastamist vajavad juhtmete karbikud ja üks vahekoridor vajab ripplae paigaldamist (ca. 3m2). Kas olete tööst huvitatud? tervitades, Karin 3. veebruar 2010
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: