Täispuidust pindade viimistlemine sisetingimustes

13. aug  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
 Puhasta pind mustusest ja vajadusel lihvi. Puhastamisel kasuta lahjat pesuainet (roheline seep, soodalahus vm). Lihvi pind peene liivapaberiga tasaseks. Lihvides on kerge eemaldada kõik pindmine mustus.

Kanna peale mitu kihti linaõli samal ajal lihvides. Õli kantakse puidule nii palju kui ta imab. Õlita ka puidu alumine pool. Nii saadakse küllastatud puit, mis ei ima endasse enam midagi muud. Lihvimine on õlitamisel väga tähtis, kuna õli toimel puit pundub ning tõstab puidusüü ülesse. Kui jätta pind lihvimata, tundub see pärast kare. Pühi ära üleliigne õli ja lihvimistolm.

Kui soovid läikivamat ja tugevamat pinda, kasuta mesilasvaha, puiduõli või Le Tonkinois õlilakki. Mesilasvaha kantakse kuivale pinnale õhukese kihina ja lüüakse läikima umbes 5 tunni pärast. Vahakihte võib peale kanda mitmeid.
Puiduõli annab võrreldes linaõliga puitpinnale parema niiskuskindluse.
Le Tonkinois lakk annab pinnale lakile omase kaitse. Ta talub vahast paremini niiskust ja sobib paremini näiteks vannitubades olevatele puitpindadele.

TÄISPUIDUST PINDADE HOOLDUS

Õlitatud pind puhastatakse nõrga pesuainega ja veega. Õlitamist tuleb aeg-ajalt uuesti teha. Õli kantakse linase riidega õhukese kihina puitpinnale ja lastakse kuivada.

Vahatatud pind puhastatakse nõrga pesuainega ja veega. Vahatatud pinda peab harvem uuesti viimistlema kui ainult õlitatud pinda. Vaha kantakse õhukese kihina pinnale ja lüüakse läikima. 
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: