Seinad ja laed värvimisega värskeks!

31. märts  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 1
Seinte ja lagede värvimine on hea ja odav viis ruumi ilmet muuta ja värskendada. Tihti eksitakse selles, et vanale värvile tõmmatakse lihtsalt uus värvikiht peale, mis ei garanteeri värvipinnale pikka eluiga ega soovitud lõpptulemust. Bauhofi meistrid õpetavad, kuidas soovitud tulemus saavutada.


Et värvimine oleks nauditav ning lõpptulemus kauakestev, soovitavad Bauhofi eksperdid teha värvimiseks mõned ettevalmistustööd. Kindlasti tuleb värvi valikul lähtuda värvitava pinna materjalist, sest igale pinnale on olemas sobiv värv. Ennekõike tuleb tutvuda värvitootja juhenditega ning neist ka kinni pidada.

Bauhofi värviosakonna laiast valikust leiate kindlasti sobiva toote koos kogu vajaliku infomaterjaliga. Soovi korral jagab meie teenindaja ka praktilisi soovitusi.

Maalri tööks vajalikud vahendid

Kvaliteetsed maalritarbed tagavad ühtlasema lõpptulemuse ning muudavad tööprotsessi sujuvamaks. Tunnustatud tootjate pintslid ja rullid ei jäta värvitud pindadele kiude ning lõppviimistlus jääb ühtlasem. Ka lagede värvimist ei tasu karta, sest selle töö muudab mugavamaks rulli värvimahutavus.

Vaja läheb:

 • Pintslit
 • Värvirulli
 • Värvivanni
 • Värvikaabitsat
 • Kuumaõhupuhurit
 • Pahtlilabidat
 • Kaitseprille
 • Respiraatorit
 • Kummikindaid
 • Liivapaberit

Näpunäited kvaliteetse tulemuse saavutamiseks

 • Akrüülvärvide pealekandmiseks kasutage naturaalsete harjastega pintslit, lateksvärvi pealekandmiseks aga sünteetiliste harjastega pintslit. Pintslite ja rullide sobivusest eri värvidega saad lugeda meie kodulehelt www.bauhof.ee.
 • Seinade ja lagede värvimisel tasub eelistada lateksvärve, kuna need taluvad hilisemaid keskkonnamuutusi paremini.
 • Lagede värvimisel kanda kaitseprille ning katta juuksed. Rulliga värvides kasutada pritsmekaitset ning pikendusvart.
 • Köögis ning mujal ruumides, kus seinad võivad kergesti määrduda, on soovitatav kasutada läikivat värvi, sest seda on hiljem kerge puhastada.
 • Pinnad, mida ei soovita värvida, tuleb katta maalriteibi ning kilega – need leiate Bauhofi siseviimistluse osakonnast maalritarvete riiulist. Teip ning kile tuleb eemaldada kohe, kui ümbrus on värvitud, vastasel juhul võib teip koos värviga ära tulla.
 • Tööpausiks pange pintsel kilekotti või veega täidetud nõusse.
 • Lihvimise ajal kasutage kindlasti respiraatorit.
 • Värvimiseks kasutada sama tüüpi värvi, millega pind on eelnevalt kaetud.
 • Lage tuleks alati värvida rulliga ning valgusallika suunas.

Ettevalmistustööd- mahukaim osa värvimisest

Ettevalmistustööd moodustavad värvimisel suurema osa kogu tööprotsessist. Selleks, et värvimine oleks nauditav ja mugav, on vaja viimistletavad pinnad korralikult ette valmistada ja vastavalt töödelda.

Võimalusel tuleks ruumist välja viia või ruumi keskele tõsta kõik mööbliesemed, mis võivad tööde käigus jalgu jääda. Ruumi jäänud esemed katta kilega, põrandad ajalehtedega. Juhul kui põrandal on kergesti määrduv materjal, on soovitatav see kile või tugeva paberiga katta ning ühenduskohad kindlalt kinni teipida.

Enne värvimist peavad tööpinnad olema ühtlased ning puhtad igasugusest mustusest. Tugevasti määrdunud pindu võib pesta seebi või tehnilise piiritusega, kuid soovitatav oleks kasutada spetsiaalset puhastusvahendit, mis valmistab pinna värvimiseks ette. Ka tolm tuleb seintelt ja laest hoolikalt tolmuimejaga eemaldada.

Vana värvi ei pea ilmtingimata täies ulatuses eemaldama, kuid lahtikoorunud värvitükid tuleb kindlasti maha kraapida ja nende alune pind lihvida ning kruntida. Puitpindadelt värvi eemaldamiseks saab appi võtta kuumaõhupuhuri ja värvikaabitsa. Eriti tõhus tööriist sellise töö jaoks on infrapunalamp. See ei põleta puidu pinda, kuid eemaldab värvi väga efektiivselt.

Liimvärviga kaetud pinnad tuleb värvist täies ulatuses puhastada. Liimvärvi tunneb ära, kui seda veega niisutades ja lapiga hõõrudes määrdub lapp kergelt värviga. Õnneks saab liimvärvi hõlpsasti veega maha pesta. Märjalt puhastatud pindadel tuleb lasta enne värvimist täielikult kuivada.

Varem värvitud seintele, mille värvitüüpi aga ei osata määrata, sobib hästi lateksvärv. Vana värvikihti võib liivapaberiga lihvida, et uus värv paremini nakkuks.

Ebatasasuste ja pragude pahteldamine

Ettevalmistus tööde alla kuulub ka pragude, vuugivahede ning kinnitusvahenditest tingitud ebatasasuste pahteldamine. Tähtis on ka kõik kruvid ja naelad tugevasti kinnitada. Pahteldada tuleb mõõdukalt, sest üleliigse pahtli lihvimine pikendab tööprotsessi. Pahteldatud pindu saab kergesti lihvida, kasutades liivapaberit koos lihvimisklotsiga.

Tihti tuleb pahteldus teha kahekihiliselt, kuna kuivamise käigus võivad tekkida praod, sel juhul tuleb esimene pahtlikiht liivapaberiga lihvida. Vannitubades, kus õhuniiskus suuresti varieerub, kasutatakse spetsiaalset niiskuskindlat pahtlit ning pinnad töödeldakse värvivalmistaja juhendi järgi.

Reljeefseid tapeete ei ole alati võimalik üle värvida nii, et lõpptulemus ei kannataks. Üks võimalus on tapeet tervenisti pahteldada, kuid see on üsna tülikas protsess. Vana tapeedi eemaldamine võib esialgu tunduda niisama tülikas, ent õigete töömeetoditega saab sellega edukalt hakkama igaüks. Tapeedi eemaldamist tuleb alustada lahtiste tapeediservade ära kiskumisest. Tähelepanu tuleb pöörata seinanurkadele ning akende ja uste ümbrusele. Allesjäänud tapeedi saab eemaldada, kui seda niisutada sooja veega ja pahtlilabidaga kraapida. Viimast tuleb teha ettevaatlikult, kahjustamata seina pinda. Veel üks võimalus on kasutada spetsiaalset tapeedieemaldusvahendit, järgides tootja juhendit. Viimane on vast kõige otstarbekam meetod. Tapeedieemaldusvahend tuleb aluspinnalt hiljem hoolikalt harja ning veega maha loputada. Ka vana tapeedi liimijäägid tuleb kindlasti eemaldada.

Üks seinte tasandamise meetod on veel kipsplaatidega katmine. Kipsplaate saab seina paigaldada spetsiaalse liimiva seguga, sel juhul pole aluskarkassi vaja. Kõik vuugivahed ja nurgad tuleb plaaditootja juhendite järgi töödelda, kasutades vastavaid vuugi- ning nurgalinte. Kipsplaatidele korraliku värvikihi pealekandmiseks tuleb plaatide pind pahteldada. Pahteldamiseks kasutatakse siinkohal laia, kuni 50 cm pahtlilabidat. Pahtel silutakse suunaga altpoolt üles, püüdes saavutada võimalikult siledat tasapinda. Kuivanud pahtlipind lihvitakse käepidemega lihvija abil siledaks. Vajadusel tehakse parandusi täiendava pahteldamise ning lihvimisega.

Ideaalse värvimise saladused

Suuri pindu on hea värvida pikendusvarrega rulliga, nii saab värvida kahe käega ning töö ei ole ka väga väsitav. Seinte ning lagede värvimisel on oluline kogu pind kruntvärviga ette valmistada, mis tagab järgneva värvikihi parema nakkuvuse. Värvimisel ei tohi lasta värvil kiirelt kuivada, kuna lõpptulemus võib jääda ebaühtlane. Selle vältimiseks võib laele kanda paksema värvikihi. Värvimisel kasutada laia rulli, millel on suur värvimahutavus.

Kruntvärv ning viimistlusvärv on soovitatav valida samalt tootjalt. Kipsplaadist lagede värvimiseks sobib hästi täismatt lateksvärv. Laudadest ja puitplaatidest seinte ning lagede värvimiseks sobivad alküüdvärvid.

Bauhofi tootevalikus on kõikide kvaliteetsemate tootjate sise- ja kruntvärvid – leidke sobiv meie värviosakonnast!

Värvimist tuleb alustada laest, kuna värvipritsmed võivad seintele sattuda.

Lagede värvimine

Kuna suure rulliga on lae servades ning nurkades ebamugav töötada, võib värvimise lihtsustamiseks pintsli või kitsa rulliga värvida lae serva mõne sentimeetri laiuselt. Lae värvimist alustatakse kõige valgemast ruumiosast ning värv kantakse peale tõmmetega, mis liiguvad valgusest eemale. Laed värvitakse mõõdukate ribade kaupa, liikudes vastasseinani. Samal meetodil kantakse peale ka teine kiht ning vajadusel, kui tulemus on väga ebaühtlane, ka kolmas. Kindlasti peab kihtidel laskma korralikult kuivada.

Seinte värvimine

Seinte värvimise töövõtted on valdavalt samasugused nagu lae puhulgi. Jällegi võib rulliga töötamise lihtsustamiseks servad ning nurgad eelnevalt pintsli või kitsa rulliga värvida. Järgmisena tuleb viimistleda seinakontaktide ümbrus. Seinu tuleb värvida ükshaaval. Värvimist alustada seina ülemisest, vabalt valitud nurgast, liikudes allapoole, siis horisontaalselt ning lõpuks ülevalt alla. Viimane rullitõmme peaks olema suunaga alt üles.
Autor:
SCOTT WYCOFF Hi, did you know there are spells to win love back from an ex. I have done it. I love reading about relationships and how to make them work, how to better the relationship, and how to keep the spark alive, even how to talk to them a certain way to get them to think a different way about the situation and you. If you need advice or want to win your ex back, try DR EMU copy and message on the following ( Email: emutemple@gmail.com ) or ( WhatsApp: +2347012841542 ) It will change your mentality and get you what you want. Facebook page Https://web.facebook.com/Emu-Temple- 104891335203341 16. juuni 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: