Renoveeritud majade küttekulud on väiksemad kui uutes elamutes

30. märts  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
Kortermajade küttekulusid võrreldes selgus, et täielikult renoveeritud majadel on need väiksemad isegi hiljuti ehitatud elamutest..

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) viis Tallinna ja Harjumaa korteriühistute seas tänavu jaanuaris läbi iga-aastase küttekulude küsitluse, kus koguti andmeid 160 korterelamu kohta.

«Viimasel aastal on märgatavalt kahanenud soojusenergia kulu erinevus ühe ruutmeetri kütmise kohta küsitluses osalenud majades,» rääkis EKÜL Tallinna ja Harjumaa büroo juht Raimo Jõgeva küsitluse tulemusi tutvustades.

Ta lisas, et parimad tulemused on saavutatud täielikult renoveeritud kortermajades. «Need ületavad ka viimasel kümnendil ehitatud majade tulemust,» tõdes Jõgeva.

Küsitluses osalenud korterelamute keskmine vanus oli 41 aastat, soojusenergia kulu 1m² kohta 22,63 KWh ning hinnaks 1,71€. «Parim küttekulu oli 10 KWh ja 0,81€  1m² kohta, mis on keskmiselt viis korda väiksem kõige suuremate küttekuludega majadest. Varasematel aastale oli see vahe  üle kümne korra. See tähendab, et enamik uuringus osalenud kortermaju on renoveeritud ning sellega saavutati märkimisväärne energiasääst,» nentis Jõgeva.


http://www.tarbija24.ee

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: