Puitfassaadide värvimine

05. juuli  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 7
Loodusliku ja keskkonda sobiva materjalina kasutatakse puitu nii suvilate kui ka elumajade ehitamiseks. Õigesti ja hoolikalt värvitud puitmaja säilitab oma väärtuse pikka aega. Puitpinnale avaldavad aga kahjustavat mõju UV-kiirgus, sademed, temperatuuri ja niiskuse kõikumised. Samuti rikuvad puitpinda pehkimis-, sinetus- ja hallitusseened, mis levivad jõudsalt niiskusest kahjustatud pindadel.  Aluspinna korralik ettevalmistamine, head töövahendid, kvaliteetsed ja pinnale sobivad tooted ning õigesti sooritatud värvimine kindlustavad hea lõpptulemuse.
 

Töövahendid

Redel, tellingud, tolmuhari, kummikindad, kaabits ja terashari vana värvi eemaldamiseks, töökindad, kattekile, tolmumask, liivapaber, lihvimisklots, maalriteip, värvipurgiavaja, värvisegamispulk, pintslid.

* Kõik eelpool nimetatud töövahendid pole alati hädavajalikud. Valik sõltub viimistletavast pinnast ja selle seisukorrast.

Enne värvimist

Esmalt kontrolli värvitavate pindade seisukorda, vajadusel vaheta välja kasutuskõlbmatuks muutunud puitdetailid. Arvuta välja värvitava pinna suurus, et teada saada vajalik värvikogus.
Enne värvimistööde alustamist kata kinni taimed, et kaitsta neid pritsmete eest.

Uued värvimata seinapinnad

Pinna ettevalmistamine
 1. Harja pind tolmust ja lahtistest osakestest puhtaks.
 2. Pese hallitusest kahjustatud pind Tikkurila hallitusvastase vahendiga HOMEENPOISTO toote kasutusjuhendi järgi. Pesemisel liigu alt ülespoole, et pind enne loputamist ära ei kuivaks.
 3. Loputa pind veega (ülalt alla) ja jäta kuivama.
 4. Loputa pind veega ja lase kuivada.
 5. Töötle pind puiduimmutusainega VIVAPROTEKT. Puiduimmutusaine kaitseb puidupinda niiskuse, pehkimis-, sinetus- ja hallitusseente eest.
 6. Värvi naelapaed ja muud metallosad metallikruntvärviga KORROSTOP või KORROSTOP PLUS. NB! Poolläbipaistva puidukaitsevahendiga värvimisel metallosi ei krundita.
 7. Eemalda vaik oksakohtadest ja töötle need Tikkurila oksalakiga OKSALAKKA, et vältida vaigu hilisemat tungimist läbi viimistlusvärvi. NB! Poolläbipaistva puidukaitsevahendiga värvimisel oksakohti oksalakiga ei töödelda.

Värvimine

- vesialuselise akrülaatvärviga
 • Krundi hööveldatud puitpind kruntvärviga VILLA PRIMER. Saetud pinda ei pea eelnevalt kruntima.
 • Värvi kaks korda akrülaatvärviga VILLA AKVA.

- vesialuselise puidukaitsevärviga
 • Värvi kaks korda vesialuselise puidukaitsevärviga ULTIMA.

- poolläbipaistva puidukaitsevahendiga
 • Värvi 2-3 korda toonitud puidukaitsevahendiga KOLOREX või KOLOREX AKVA.

- alküüdõlivärviga
 • Krundi alküüdõlivärviga VILLA, mida on vedeldatud puiduimmutiga VIVAPROTEKT või vedeldiga UNIT EKO 10% värvi mahust.
 • Värvi üks kord alküüdõlivärviga VILLA.

Varem poolläbipaistva puidukaitsevahendiga värvitud pinnad

Pinna ettevalmistamine
 1. Eemalda pinnalt lahtine, kooruv puidukaitsevahend terasharja ja kaabitsaga.
 2. Harja pind tolmust ja lahtistest osakestest puhtaks.
 3. Pese hallitusega kahjustatud pind Tikkurila hallitusvastase vahendiga HOMEENPOISTO toote kasutusjuhendi järgi.
 4. Loputa pind veega ja lase kuivada.
 5. Töötle puhta puiduni puhastatud pind puiduimmutusainega VIVAPROTEKT.
 6. Eemalda värvi alla jäävatelt metallosadelt rooste ja krundi need metallikruntvärviga KORROSTOP või KORROSTOP PLUS. NB! Poolläbipaistva puidukaitsevahendiga värvimisel metallosi ei krundita.

Värvimine

- poolläbipaistva puidukaitsevahendiga
 • Värvi 2 korda toonitud puidukaitsevahendiga KOLOREX või KOLOREX AKVA. NB! Puidukaitsevahendi toon peab olema sama tume või tumedam, kui ülevärvitav toon.

- vesialuselise puidukaitsevärviga
 • Värvi kaks korda vesialuselise puidukaitsevärviga ULTIMA.

- vesialuselise akrülaatvärviga
 • Värvi kaks korda akrülaatvärviga VILLA AKVA.

- alküüdõlivärviga
 • Krundi alküüdõlivärviga VILLA, mida on vedeldatud puiduimmutiga VIVAPROTEKT või vedeldiga UNIT EKO 10% värvi mahust.
 • Värvi üks kord alküüdõlivärviga VILLA.

Varem õlivärviga värvitud pinnad

Pinna ettevalmistamine
 1. Eemalda pinnalt lahtine, pragunenud värv terasharja ja kaabitsaga.
 2. Harja pind tolmust ja lahtistest osakestest puhtaks.
 3. Pese pind puhastusvahendiga VIVACLEAN, hallitusega kahjustatud pinda töötle Tikkurila hallitusvastase vahendiga HOMEENPOISTO vastavalt toote kasutusjuhendile.
 4. Loputa pind veega ja lase kuivada.
 5. Töötle puhta puiduni puhastatud pind puiduimmutusainega VIVAPROTEKT.
 6. Krundi naelapead ja muud värvi alla jäävad paljandunud metallosad metalli-kruntvärviga KORROSTOP või KORROSTOP PLUS.

Värvimine

- alküüdõlivärviga
 • Värvi kaks korda alküüdõlivärviga VILLA.

- vesialuselise akrülaatvärviga
 • Krundi pind kruntvärviga VILLA PRIMER.
 • Värvi kaks korda akrülaatvärviga VILLA AKVA.

Varem vesialuselise akrülaatvärviga värvitud pinnad

Pinna ettevalmistamine
Vaata “Varem õlivärviga värvitud pinnad”.

Värvimine
 • Värvi kaks korda akrülaatvärviga VILLA AKVA.

Kasulikke soovitusi

PUIDU ESMANE TÖÖTLEMINE
Kõik uued ja ka värvist puhastatud välispuitpinnad tuleks võimalikult kohe töödelda puiduimmutusainega VIVAPROTEKT. Töödeldud puidul püsib värv paremini, pikeneb aeg järgmise hooldusvärvimiseni ning puitpind on mikroobide eest kaitstud ka siis, kui värv mehaanilise vigastuse tõttu kohati maha peaks tulema. Puiduimmuti VIVAPROTEKT kaitseb puitpinda pehkimis- ja hallitusseente ning niiskuse eest, täites 1-2 mm (otsapindadel isegi kuni 5-6 mm) sügavuselt puidupoorid, mida mööda niiskus puitu kahjustama pääseb.
 
VÄRVIDE SOBIVUS
Maja värvimine on investeering, mille tegemisel peab teadma värvide omavahelist sobivust, et vältida võimalikke vigu ja tagada värvipinna pikaealisus. Näiteks õlivärviga värvitud pinda tuleb enne vesialuselise akrülaatvärviga värvimist kindlasti kruntida spetsiaalse kruntvärviga, sest otse õlivärvi pinnale akrülaatvärv ei nakku. Vana lateksvärvi pinda ei tohi ülevärvida õlivärviga ja samuti ei värvita puiduimmutusainega varem lateks- või õlivärviga värvitud pinda. Head nõu erinevate värvitüüpide sobivuse kohta saad värvitootjalt või -müüjalt.

VÄRVI KESTVUST MÕJUTAVAD TEGURID
Kasuta kvaliteetset puitmaterjali ja kaitse puitpinda ka ehituslikult – ehitamise käigus saab pinna vastupidavust mõjutada, tehes piisavalt laiad katuseräästad ja õige kõrgusega sokli. Korralik veeäravoolusüsteem ja laudvooderdise tuulutus hoiavad konstuktsiooni kuivana. Värv kaitseb pinda tunduvalt paremini, kui ei ole tehtud ehituslikke vigu.

VÄRVIMISTINGIMUSED VÄLISVÄRVIMISEL
Parimad tingimused värvimistöödeks on pilvisel, kuival ja nõrga tuulega päeval. Päikesepaistest kuumenenud pinda ei ole soovitav värvida. Väldi värvimist ka õhtul, sest pinnale laskuv kaste rikub värvikile omadusi. Värvi kuivamiseks on vajalik, et õhutemperatuur oleks üle +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80%.

TÖÖVAHENDID PUITPINNA VÄRVIMISEL
Puitpinda värvi pintsliga, sest pintsliga värvimisel tungib värv või puidukaitsevahend sügavamale puitu, nakkub paremini aluspinnaga ja annab puitpinnale parima kaitse välismõjude eest. Värvirulli kasutamine puitfassaadide värvimisel ei ole soovitav. Vesialuseliste toodetega värvides võib kasutada kõrgsurvepihustit teise värvikihi pealekandmisel.

KASUTA KVALITEETSEID TÖÖVAHENDEID
Alati tasub kasutada kvaliteetseid töövahendeid. Nad on vastupidavamad, säästavad tööaega ja nendega on mugav töötada. Kvaliteetne pintsel imab paremini värvi, ei jäta pinnale karvu ja värvitud pind jääb ühtlane. Välisvärvimiseks vali 75-120 mm laiune suure mahutavusega välistööde pintsel. Vivacolor toodetega töötamiseks soovitame ANZA maalritarbeid.

LIHTSUSTA VÄRVIMISTÖÖD
On palju lihtsam, kui ei pea värvipurki kogu aega käes hoidma. Redelil töötamise ajaks valmista S-tähe kujuline konks purgi riputamiseks.

VÄRVI HOOLIKALT
Laudvooderdist värvi 2-3 laua kaupa alustades ülevalt. Kõik servad, nurgad ja otsapinnad tuleb hoolikalt katta värviga, ka need, millele on raske ligi pääseda. Ole eriti tähelepanelik otsapindade värvimisel, sest risti läbilõigatud puitpind imab kergesti niiskust ja on seetõttu kõige vastuvõtlikum niiskuskahjustustele.

HOIDU TOONIERINEVUSTEST
Värvi seina kaupa, nii et jätkukohad jääksid maja nurkadesse või muudesse varjatud kohtadesse. Sega ühte anumasse seina jaoks vajalik kogus värvi. Värvi peab aeg-ajalt segama ka värvimise ajal.

TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE
Kui puhastad tööriistad kohe pärast töö lõpetamist, saad neid kasutada ka edaspidi. Tööpausi ajaks paki pintslid kilekotti või pane purki sobiva vedeldiga, et need ei jõuaks kuivada.

HOIA KESKKONDA
Ära vala värvitoodet ega vedeldit kanalisatsiooni, veekogusse ega pinnasesse. Isegi mitte siis, kui toode on veega vedeldatav. Värvis sisalduvad lisaained raskendavad puhastusprotsessi puhastusjaamades. Vedelad värvijäägid tuleb viia kahjulike ainete kogumispunkti või lasta kuivada ja viia prügimäele koos tühjade purkidega.

KÜSI NÕU VÄRVIMÜÜJALT
Kui sul on küsimusi tööriista, eeltöötluse või toodete kohta, pöördu julgelt Vivacolor müüja poole. Meie müüjad on koolitatud ja ette valmistatud selleks, et Sinuga jagada oma teadmisi ja kogemusi.

Vali värvitoonid oma majale Tikkurila välisvärvide värvikaartidest. Kõik värvitoonid välisvärvide värvikaartides on vastupidavad UV-kiirgusele ja säilitavad oma tooni pikka aega.

 

http://www.vivacolor.ee/


loveinapparel Puma shoes online buy (Retail and Wholesale New Puma Shoes Online.) Top NFL Player Jerseys nfl jerseys wholesale Men's sunglasses and polarized sunglasses oakley sunglasses. Puma shoes online buy, nfl jerseys wholesale, oakley sunglasses, Gucci Shoes Manufacturer, Juicy Lady Handbag Sale 3. detsember 2010
wintrade Prescription glasses,sun glasses,Prescription glasses online,cheap sun glasses,Designer glasses,Eye glasses,Glasses frames,Glasses online 17. detsember 2010
wintrade Prescription glasses,sun glasses,Prescription glasses online,cheap sun glasses,Designer glasses,Eye glasses,Glasses frames,Glasses online 29. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 21. jaanuar 2011
MOPRoip Minu nimi on Jack ALEX. Ma käisin veebis ja sattusin JOSE Luisi laenu väljaandesse, kus öeldakse, et laenufirma annab elanikkonnale laenu väga madala intressimääraga. Niisiis, võtsin ettevõttega ühendust tema e-posti teel: (joseluisloans@gmail.com) mida taotlesin 25 000 euro suuruseks laenuks kaheks aastaks. Ettevõte vastas mulle ja saatis mulle kõik tema ettevõtte tingimused, mida ma olin lugenud, ja nõustusin nendega, et nad ei maksa mingit tasu. Pärast laenutaotluse kinnitamist sain oma pangast teate, et minu pangakontole on 25 000 euro suurune ruupiaks konverteeritud, lõpetasin laenu tagasimaksmise 18. detsembril enne koroonapuhangu algust. Nii et tahaksin kasutada võimalust ja saata sõnum kõigile, kes otsivad Internetist usaldusväärset eralaenu pakkujat, et taotleda e-posti teel jose luisi laenu: Konto (joseluisloans@gmail.com) võite võtta ühendust ka neid rakenduses Whats: (+13075431042) 30. juuni 2020
MOPRoip Minu nimi on Jack ALEX. Ma käisin veebis ja sattusin JOSE Luisi laenu väljaandesse, kus öeldakse, et laenufirma annab elanikkonnale laenu väga madala intressimääraga. Niisiis, võtsin ettevõttega ühendust tema e-posti teel: (joseluisloans@gmail.com) mida taotlesin 25 000 euro suuruseks laenuks kaheks aastaks. Ettevõte vastas mulle ja saatis mulle kõik tema ettevõtte tingimused, mida ma olin lugenud, ja nõustusin nendega, et nad ei maksa mingit tasu. Pärast laenutaotluse kinnitamist sain oma pangast teate, et minu pangakontole on 25 000 euro suurune ruupiaks konverteeritud, lõpetasin laenu tagasimaksmise 18. detsembril enne koroonapuhangu algust. Nii et tahaksin kasutada võimalust ja saata sõnum kõigile, kes otsivad Internetist usaldusväärset eralaenu pakkujat, et taotleda e-posti teel jose luisi laenu: Konto (joseluisloans@gmail.com) võite võtta ühendust ka neid rakenduses Whats: (+13075431042) 30. juuni 2020
Blessed Ryan Are you looking for a profitable investment where you can start with a little amount and earn a reasonable profit within a short period of time?. I never believed in any online investment because I was scared and never wanted to be cheated, until I saw a review about Mr Pablo Martinez. He's a Forex/Crypto trading account manager who can help you manage your trading account with his trading strategies and winning signals. I started with an investment of $500 and earned a profit of $6,650 within 7 days. I now earn quite a lot on a weekly basis and I owe everything to Mr Pablo Martinez. Thank you Mr Pablo Martinez for turning my financial life around, and I will keep recommending your good works. If you want to invest in Stock, Binary options and Forex/Crypto trading, kindly contact Mr Pablo Martinez and you'll be glad you did. There are no hidden charges. Contact Mr Pablo Martinez through E-mail: pm7234029@gmail.com WhatsApp: +44 7520 636249 Facebook: https://www.facebook.com/PM-Fast-Trade-104912912155335/ 25. mai 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: