Oma maja ehitamise esimesed sammud

02. aug  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 3
Kodu rajamine on igale perele suur väljakutse ja eriti siis kui seda tehakse esmakordselt. Kui võtta ette kodu rajamine ehk ehitamine siis olenevalt maja suurusest arvesta koos plaanimise etapiga selle peale umbes 1 aasta kuni 2 aastat.
Millised on esmased sammud maja ehitamisel?

1. Tee esimese sammuna selgeks potsentsiaalne maja ehitamise eelarve.
Ja lisaks plaanitud eelarvele lisa umbes 10-20% varu juurde, kuna praktikas kipub maja ehitamisel ja sisustamisel kuluma alati rohkem kui algne plaan ette nägi.
2. Otsi sobilik krunt.
Otsi soovitavalt kommunikatsioonidega krunt (kus oleks olemas vesi, kanalisatsioon, elekter, side jne.), kuna see hoiab ehitamise algustamise aega kokku ning ja võib olla ka odavam, kui iseseivalt liitumisi hankida.

3. Selgita maja ja krundi maksumuse põhjal välja orienteeruv maja projekti maksumus.
Leia lahendus maja ehituse finantseerimiseks, selgita kui suur on Sinu omafinantseerimine ja palju peaksid laenu võtma. Küsi erinevatelt pankadelt pakkumisi laenu võtmiseks.

4. Telli maja projekt ja tee koostööd arhitektiga maja ruumiplaani ja lahenduste väljatöötamisel.
Koosta esialgne maja ruumiplaan ja seejärel koostöös arhitektiga vii see täiuslikuks, et see vastaks Sinu pere vajadusetele.

5. Otsi ehitusfirma maja ehitamiseks.
Küsi hinnapakkumist vähemalt 5-10 firmast. Hinnaküsimisel kasuta hinnapakkumise tabelit, et saaksid pakkumisi võrrelda. Pakkumiste võrdlemisel arvesta ka ehituse kiirusega, kuna annab Sinule kokkuhoidu ja eriti siis kui ehitad osaliselt laenuraha eest.

6. Sõlmi pangaga finantseerimise leping ja ehitajaga töövõtuleping .
Võimalusel ühilda laenu etapiviisiline väljamaksmine ehitusetappidega. Nii on lihtne rahalisel arvestusel silma peal hoida.

Ehitamiseks on vaja taotleda „Ehitusluba“, mis tavaliselt töövõtulepinguga delegeeritakse ehitaja ülesandeks. 3 tööpäeva enne ehitustööde algust peab omanik esitama kohalikule omavalitsusele „Ehituse alustamise teatise“ ja siis võib ehitustöödega objektil algust teha.
Eno Pappel on majaehitaja e-kursuse looja ja ehitushangete ekspert. Uuri lähemalt http://www.majaehitaja.ee/ lehelt.
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 17. detsember 2010
wintrade Prescription glasses,sun glasses,Prescription glasses online,cheap sun glasses,Designer glasses,Eye glasses,Glasses frames,Glasses online 29. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 21. jaanuar 2011
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: