Kuidas valida töövõtjat ning millega tuleb arvestada ehitustööde hinnapakkumiste läbivaatamisel

07. juuli  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
Kevadel paljud korterühistud plaanivad oma majas ehitus- või remonditöid teostada. Kogemuste puudumise ja ehitusnormide mitte teadmise tõttu ehitise omanikul on raske korraldada hankekonkursi ehitusettevõtete vahel. Antud artiklis püüame anda mõned nõuanded hinnapakkumiste läbivaatamisel.

1) Üheks põhikriteeriumiks ehitustöövõtja valikul on õige informatsioon selle käesoleva ja möödunud aastate tegevuse kohta. Möödunud tegevuse kohta informatsioon peab sisaldama mitte ainult teostatud tööde loetelu vaid ka tööde loetelu, mis ehitusettevõttel olid tehtud garantii kohustuste korral. Kui ettevõte sellist informatsiooni ei ole esitanud teile siis paluge esitada endiste tellijate kontaktandmed. Soovitame külastada mõned loetelus märgitud objektid ning vestelda nende omanikega. Uurige, kas on nad rahul teostatud töödega ja töövõtja poolt kohustuste täitmisega.

2) Tuleb ettevõttel kontrollida mitte ainult litsentsi olemasolu (MTR registreerimist), vaid kontrollida ka litsentsi tööde teostamiseks, mis olete planeerinud teha oma objektil. Näiteks, registratsioon „Ehitamine“ (“Ehitus”) jaguneb:

a) Üldehituslik ehitamine (üldehitustööd);
b) Hoone ja selle juurde kuuluva küttesüsteemi ehitamine sh katelde ehitamine (küttesüsteemide ja katelde ehitus);
c) Hoone ja selle juurde kuuluva veevarustuse ja kanalisatsiooni ehitamine (veevarustuse- ja kanalisatsioonisüsteemide ehitus);
d) jne.

Sellest lähtudes firmal, mis omab registreerimist „Üldehituslik ehitamine“ on õigus teostada ainult üldehitustöid, ning töid seotud küttesüsteemiga, veevarustuse, kanalisatsiooni jne. teha ei tohi.

3) Peale litsentsi olemasolu (MTR registreerimist) tuleb kontrollida mitte ainult ehitusfirma asutamise aasta vaid ka aasta, mis ajast on see KM maksukohustuslane (käibemaks).

Ning lõpuks, mis kõige tähtsam, ehituse hinnapakkumises on tähtis mitte ainult kogumaksumus, vaid ka see kui korralikult on hinnapakkumises arvestatud kõikide vajalike materjalidega ja tööjõu kuludega, et saaks kvaliteetselt töid täita. Kõige väiksem maksumus võib mitte sisaldada vajalike tööde loetelu, materjale või tööjõu kulusid. Kui teil on raske arutada ehituse eelarveid (kui hästi on seal arvestatud kõikide kuludega), siis sellisel juhul tuleb pöörduda ehitusjärelvalve spetsialisti poole, kes aitab teid valida kõige kvaliteetsema ettevõte, mis vastab teie nõuetele ja aitab teid korrektselt sõlmida ka töövõtulepingu.


Anton Slepuhhin,
juhataja, OÜ Ehituskonsult Grupp
info@ehg.ee
www.ehg.ee

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: