Kuidas pikendada pintsli eluiga?

07. dets  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0

Isegi kvaliteetsed maalripintslid kuluvad ning juba mõne aja pärast hakkavad pintsli karvad vajuma külgedele. Siiski ei tasu iga värvimistöö järel pintsleid ära visata, vaid hea tahtmise korral on võimalik neid kauem töökorras hoida.

Kulunud pintsel tekitab omakorda ebameeldivust värvimisel. Eriti siis, kui soovite tõmmata värvi vaid kindlale piiritletud alale, kuid värv satub sinna, kuhu see ei tohiks sattuda, kirjutab

Millised on mõned lihtsad nipid pintslite eluea pikendamiseks?

Üheks võimaluseks on võtta appi terav lõikenuga, millega saab kergesti eemaldada need häirivad  külgedele laiali vajunud harjased. Seejärel saate oma värvimistööd plaani järgi jätkata ja just sellise joonega, nagu soovisite.

Kui aga juhtub, et jätate pintsli puhastamata ning järgmisel korral tundub selle kasutamine võimatuna, võib proovida seda päästa nii, et lahustate kuivanud värvi rohelise seebiga ja seejärel „käite pintsli üle“ traatharjaga. See meetod tundub karmina, kuid võib säästa hea ja kalli pintsli liiga kiiret sattumist prügikasti.

Vee- ja õlibaasil värvide jaoks tuleks samuti alati erinevaid pintsleid kasutada. Kui puhastate pintsleid, ei tohiks neid lihtsalt vette seisma jätta. Samuti ei tohi kasutada puhastamiseks tulist vett, mille tulemuseks võib olla see, et pintslikarvad tulevad hoopis lahti. Kui olete pintsli puhastanud, siis võite seda vajadusel siluda nii, et pintsel õige kuju või vormi säilitaks.

Toimetas Tarbija24
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: