Kortermajade renoveerimistoetusi saab jälle taotleda märtsist

21. veebr  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
Kliima- ja energiaagentuuri (KENA) eelmisel aastal avatud kortermajade renoveerimisprojektide toetus osutus nii populaarseks, et agentuur peatas ajutiselt taotluste vastuvõtu ja jätkab seda 1. märtsist.
Ehitusprojekti ja ehitusjärelevalve toetus korteriühistutele kutsuti ellu eesmärgiga tagada renoveeritud kortermajade madal energiakulu ja tervislik sisekliima. Toetusega kaetakse 90 protsenti hoone renoveerimisprojekti ja hiljem projekti ehitusjärelvalve kuludest. 10. veebruari seisuga on esitatud 70 selle toetuse taotlust.

Arendus- ja uurimistegevuse toetuse eesmärgiks on kliima- ja energiavaldkonna näidislahenduste ja innovaatiliste ideede teostamine. 10. veebruari seisuga on esitatud ligi 50 toetuse taotlust.

KENA juhi Kristiina Rebase sõnul on toetuse taotlejate oodatust kordi suurem huvi meeldivaks üllatuseks. «See näitab inimeste valmisolekut võtta võimaluse korral kasutusele energiasäästlikke ja keskkonnasõbralikke lahendusi. Peame tunnistama, et nii suurt taotluste tulva ei osanud me prognoosida. Peatame nüüd mõneks ajaks uute taotluste vastuvõtu, et saaksime juba esitatud taotlused läbi vaadata ja neile hinnangud anda,» selgitas ta.

Ühistutel ja organisatsioonidel, kes valmistuvad neid toetusi taotlema, tuleks kiirustada ja taotlus esitada hiljemalt veebruari lõpuks. Kui taotlemise ettevalmistamine on aga alles plaanides või algusjärgus, tasuks oodata meetme taasavamiseni.

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: