Korralik krohv kestab enam kui pool sajandit

30. juuni  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 7
Alumisele hõredamale krohvile pandud tihedam pealiskrohv või umbne värv lasevad kogu fassaadiviimistlusel maha pudeneda paari talve jooksul.
Krohvi värvidest tasub Eesti oludes vältida tumedaid toone - need hakkavad päikese käes paisuma," hoiatab Deckol Ehitus OÜ juhataja Rain Sirp. Heledamad toonid lisavad põhjamaistes valgusvaestes oludes heledust ning vähendavad sügissüngust.

SIA Caparol Baltica Eesti filaali juhataja Jaan Vikat osutab, et see kehtib vaid soojustuskihi krohvimisel. Päikese käes kiirelt kuumenev tume kiht ei saa siis soojust kuhugi juhtida ja päikese kadumisel tekivad krohvi mikropraod.
Krohvidest kasutatakse välistingimustes põhiliselt hõõrdkrohvi, pritskrohvi, terrasiitkrohvi. Kui esimene on tihti ka aluskrohv, siis teine ja kolmas on valdavalt viimistluskrohvid. Pritskrohvi seina loopimisel peab segu olema vedelam ja kiht õhem, siledakshõõrumine jääb ära. Muidu ilusa pritskrohvi hooldus on tülikas. Et pind on üsna poorne ja kare, koguneb aja jooksul sinna tolmu.

Eksklusiivseim on terrasiitkrohv, mis oma esinduslikkusega avaldab muljet üle seitsmekümne aasta vanustel hoonetelgi. Kuna tegemist on ühe kallima liigiga, ei hakatud suurtel kortermajadel seda hooviseintele raiskamagi. Terrasiitkrohvi puhul jääb hõõrumine ära. Siledus saadakse erilaua või kindaga surudes. Iseloomuliku välkleva mulje loob sissesegatud graniitpuru.
Enne maja krohvima asumist tuleb veenduda, et katus oleks terve ja vihmaveetorud ei laseks vett läbi. Krohvi suurim vaenlane on vesi. Teiselt poolt peab krohv olema isehingav - laskma seina niiskust välja ning isemärgumisel suutma ka kuivada.

Kõige tugevam on mineraalne krohv, mida Sirp soovitab madalama hinna ja tugevuse tõttu. Seda on lihtsam hooldada, võrreldes näiteks polümeerkrohviga, mille materjal tõmbab ligi tolmu ning ajapikku tuhmub. Samas näiteks silikoonkrohv ei lase veel imenduda, see jääb pinnale piiskadena.
Vanasti krohviti põhiliselt lubisegudega. Lubikrohv jätab oma arhailisuses näha ka meistri käekirja. Lubisegude eelisteks on hingavus ja elastsus. Miinusteks aga aeglane kivinemine ja üsna nõrk pinnatugevus. Selle parandamiseks lisatakse segudesse tsementi, mille tulemus on lubitsementkrohvid. Viimaste valik on suurem, neid valmistatakse paksemate täitekihtide tegemiseks. Ka on sellised materjalid saadaval toonitud viimistluskrohvidena.

"Kunagi ei tohi panna tugevamat, suurema tsemendisisaldusega ja tihedamat krohvikihti nõrgemale kihile," hoiatab Sirp. Tihe kiht ei võimalda seinal kuivada ja sisse jääva niiskuse tõttu võib lagunemise märke näha juba paari talve möödudes. Korralik krohv kestab seinal ilma vigadeta üle poole sajandi, lisab Vikat.

Dekoratiivkrohvide värvivalik on väga lai. Ka on nende struktuurivalik suur: alates millimeetrijämedusest hõõrdkrohvist viiemillimeetrise struktuurkrohvini.
Dekoratiivkrohvidega saab rõhutada hoonet ka arhitektuuriliselt. Näiteks esimesel iseseisvusperioodil rõhutati funktsionalistlike majade akende vahelisi linte liikumismulje huvides tumedama krohviga.

Vältima peab niiskust
-Tavaliselt saab väliskrohvile saatuslikuks vesi, mis seina vahele pääsenuna leotab ja külmetab viimistluskihi seinast lahti.
-Fassaadi krohvi parandama hakates peavad seepärast olema katus, vihmaveetorud ja aknaplekid korras.
-Aknaplekkide juures tuleks pleki külgserv pöörata U-kujuliselt üles, et suure saju ja lume korral ei saaks krohv märguda.
-Paeseinte krohvimisel tuleks eelistada lubikrohve. Lubiseguga laotud müüride puhul tuleb kasutada lubikrohve. Tsementseguga laotud müüride puhul tsementkrohve. Müürisegu ja krohvi poorsus peavad olema samad. Muidu seina ja krohvi vahele kogunev niiskus rikub katte paari aastaga.
Allikas: Tõnu Parmakson, OÜ Frantsiskus juhataja

Mis on mis
Hõõrdekrohvid
Valmistatud kas mineraalse või kunstaine baasil. Paigaldatakse kelluga. Tulemus tasandatakse hõõrukiga orientiirlaudade järgi. Pind jääb faktuurne.
Terrasiitkrohv
Valmistatud tsemendi, 2-3 mm graniidi puru ning kunstaine baasil. Paigaldatakse kelluga, tulemus vajab erilaua või kindaga tasandamist.
Pritskrohvid
Valmistatud kunstaine baasil. Kantakse peale kelluga hõõrdkrohvist vedelamat segu visates, töödeldakse üle pehme rulliga. Tulemus jääb konarlik.

Enim kulub pritskrohvi
Kulunormid kg/m2
-Hõõrdkrohvid 1,8-2,4
-Terrasiitkrohvid 2,3-5
-Pritskrohvid 3-5

Viimistluskrohv kolm korda kallim
25 kg koti hinnad, kroonides
-Tavalised ja aluskrohvid 55-200
-Viimistluskrohvid 150-600

www.aripaev.ee
wintrade Prescription glasses,sun glasses,Prescription glasses online,cheap sun glasses,Designer glasses,Eye glasses,Glasses frames,Glasses online 15. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 27. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 14. jaanuar 2011
MOPRoip Minu nimi on Jack ALEX. Ma käisin veebis ja sattusin JOSE Luisi laenu väljaandesse, kus öeldakse, et laenufirma annab elanikkonnale laenu väga madala intressimääraga. Niisiis, võtsin ettevõttega ühendust tema e-posti teel: (joseluisloans@gmail.com) mida taotlesin 25 000 euro suuruseks laenuks kaheks aastaks. Ettevõte vastas mulle ja saatis mulle kõik tema ettevõtte tingimused, mida ma olin lugenud, ja nõustusin nendega, et nad ei maksa mingit tasu. Pärast laenutaotluse kinnitamist sain oma pangast teate, et minu pangakontole on 25 000 euro suurune ruupiaks konverteeritud, lõpetasin laenu tagasimaksmise 18. detsembril enne koroonapuhangu algust. Nii et tahaksin kasutada võimalust ja saata sõnum kõigile, kes otsivad Internetist usaldusväärset eralaenu pakkujat, et taotleda e-posti teel jose luisi laenu: Konto (joseluisloans@gmail.com) võite võtta ühendust ka neid rakenduses Whats: (+13075431042) 30. juuni 2020
pokjv-ipoi po VALMIS MINU TESTIMOONI, HEA PÄEVA MINU EESTI INIMESED (citybankloan123@gmail.com) TÕENDID KUIDAS SAIN LAENU OSTMISEKS MAAKS TEGELIKUST JA Ehtsast Laenufirmast Kutsutud linnapanga laenufirmast. OLEN VÄGA ÕNNELIK TÄNA JA JUMALA BLESSI LINNAPANKADE FIRMAST. , Minu nimi on Katica Olen Eestist. Otsisin maja ostmiseks viimased 5 kuud tõelist laenufirmat kõik, mis ma sain, oli hunnik pettusi, mis panid mind neid usaldama ja lõpuks päevast võtsid nad mu raha, ilma et nad midagi vastutasuks annaksid, kõik minu lootus oli kadunud, sattusin segadusse ja pettunud, ma ei tahtnud kunagi Interneti-laenufirmadega midagi pistmist, nii et läksin laenama mõnda raha sõber, ma rääkisin talle kõik, mis juhtus, ja ta ütles, et ta saab mind aidata ta teab laenufirmat, kes saaks mind aidata igasuguse laenusumma korral vaja minult väga madala 2% intressimääraga, et ta just sai neilt laenu saades juhendas ta mind, kuidas laenu taotleda just nagu ta mulle ütles, kandideerisin nendega e-posti aadressil (citybankloan123@gmail.com), ma ei uskunud kunagi, kuid proovisin ja oma suurim üllatus, et sain laenu 24 tunni jooksul, ma ei suutnud uskuda, Olen jälle õnnelik ja rikas ning tänan jumalat, et selline laen oli sellised ettevõtted eksisteerivad pettuste korral kõikjal, palun soovitan kõigil seal laenu vajavatel inimestel minna (citybankloan123@gmail.com) nad ei vea teid kunagi alt ja teie elu muutub nagu minu oma. Kiiresti võtke täna ühendust (citybankloan123@gmail.com) ja saate neilt oma laenu. Jumal õnnistagu linnapanga laenufirmat nende ehtsa laenupakkumise eest. Võtke oma laenu saamiseks kindlasti ühendust linnapanga laenufirmaga, kuna sain oma ettevõtte laenu edukalt ilma stressita. 3. juuli 2020
Martin O'brian Tere kõigile, olen kaotanud raha nii paljudele ettevõtetele, kes on väitnud end olevat tõelised laenuandjad, kuid kõik minu jõupingutused on olnud asjatud, olen kaotanud üle 3500 euro võltslaenuandjatele, kellele väidetakse end olevat need, kes nad pole. Kuni mu sõber ei tutvustanud mulle õiget laenuandjat, kellega ma ühendust võtsin ja sain neilt edukalt laenu vaid 48 tunni jooksul, soovitaksin kõigil, kes otsivad laenu, kartmata nendega ühendust võtta e -posti teel: lapofunding960@gmail.com Whatsapp +447883183014 26. august 2021
Martin O'brian Tere kõigile, olen kaotanud raha nii paljudele ettevõtetele, kes on väitnud end olevat tõelised laenuandjad, kuid kõik minu jõupingutused on olnud asjatud, olen kaotanud üle 3500 euro võltslaenuandjatele, kellele väidetakse end olevat need, kes nad pole. Kuni mu sõber ei tutvustanud mulle õiget laenuandjat, kellega ma ühendust võtsin ja sain neilt edukalt laenu vaid 48 tunni jooksul, soovitaksin kõigil, kes otsivad laenu, kartmata nendega ühendust võtta e -posti teel: lapofunding960@gmail.com Whatsapp +447883183014 26. august 2021
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: