Kipsplaadist ja puitlaastplaadist lagede värvimine

04. sept  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 3

Puhastage lagi tolmust ja mustusest.

Soovitav on kruntida naela- ja kruvipead alküüdkruntvärviga Pansarol Base. Suuremad augud, vuugid ja praod täitke täitepahtliga Maxi Base. Tasandage konarused peeneterapahtliga Maxi, niisketes ruumides pahtliga Maxi Aqua. Plaatide ühenduskohtadesse paigaldage pahteldamise käigus sobilikud vuugilindid, lihvige pahteldatud kohad ja eemaldage lihvimistolm. Suuremate pragude täitmiseks võite kasutada ka elastset ning ülevärvitavat akrüülhermeetikut.

Soovitav on enne pinnavärvimist lage kruntida, töödeldes pinda täies ulatuses täismati veepõhise kruntvärviga Bindo Base, Stopgrund või alusvärviga Start Latex.

Takistamakas niiskuse tungimist aluspinda on soovitav lage kruntida, töödeldes pinda täies ulatuses täismati veepõhise kruntvärviga Bindo Base, Stopgrund, hallitusvastaseid lisaaineid sisaldava värviga Robust Vatrumsgrund või alküüd-kruntvärviga Master Base.

Seejärel värvige pinda kaks korda laevärviga Innetak või Inova Chameleon, lagede värvimiseks sobivad ka värvid Start Latex, Bindo 2, Bindo 3, Bindo 7 ja Bindo 12, vannitubades kasutamiseks Bindo 20, Bindo 40 või Master. Enne järgmise kihi lisamist lasta värvil vastavalt vajadusele 2-3 või 12 tundi kuivada.

Kõigepealt värvige pintsliga lae ja seina ühenduskohad ning laevalgustite kinnituskohtade ümbrus umbes 5 cm laiuselt. Seda nn servastamist ei ole soovitav teha korraga liiga suurel alal, sest lagi tuleb rulliga üle värvida veel enne, kui värvitud servad kuivavad.

Rulliga lage värvides on soovitav meeles pidada järgmist:

  • Värvi pinnale kandmist alustage alati aknapoolsest laeservast, edasi liikuge ruumi siseneva valguse suunas, nii on võimalik paremini jälgida töötulemust.
  • Värv kandke pinnale pikkade risttõmmetega, korraga 3-4 rulli laiusele pinnale. Jälgida et värvitud pindade servad üksteisega kattuksid ning et viimased rulliliigutused tehakse värvi tasandamiseks ühe pika tõmbega.
  • Värvimisel kasutage küllaldaselt värvi, see aitab pikendada kuivamisaega ning kergendab tööd.


Sobivaim temperatuur värviga ruumis töötamiseks on +15...18°C. Sooja ilmaga võib töö ajaks aknad avada, kuid vältida tuleb liigset tuuletõmmet.

wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 15. detsember 2010
wintrade nike shoes outlet,discount sunglasses online,cheap nike shoes online store 27. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 12. jaanuar 2011
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: