Ehitustööde hinnaküsimine algab korralikust projektist

18. aug  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 4
Väga sageli teevad eraisikud oma hinnaküsimise, kas eelprojekti või eskiisjooniste põhjal. See puudutab ennekõike suuremaid ehitushankeid, näiteks oma maja ehituseks hinna küsimist.
Tellija seisukohast on arusaadav, et soovitakse kokku hoida iga krooni, kuid sageli see kokkuhoid viib hoopis kokkuvõttes kulude suurenemiseni, rääkimata kvaliteediprobleemidest.

Enne hinnaküsimise korraldamist soovitan kontrollida:

1) Kas olemasoleva projekti järgi on võimalik materjalide mahtusid välja arvestada?
2) Kas on ära toodud kasutatavate materjalide andmed?
3) Kas on olemas lõiked ja keerulisemate sõlmede joonised või tööjoonised?
4) Kas on olemas akende ja uste spetsifikatsioonid? Kuidas aknad avanevad, mis materjalist jne?
5) Kas seletuskirjas on toodud tööde kirjeldused piisavalt täpselt, et nende alusel oleks võimalik töödest ja kasutatavatest materjalidest üheselt aru saada?
6) Kas joonised ja seletuskiri ei sisalda vastuolusid, et oleks täpselt selge, kuidas ehitustööd tuleb teostada?

Kui eeltoodud andmed on olemas siis võib hinnaküsimise välja saata.
Täpsem ja detailsem info enne hinnaküsimist aitab kokkuvõttes ehitada oma kodu odavamalt ning kindlasti ka kvaliteetsemalt. Varakult läbimõeldud sõlmed ja materjalid annavad kindluse, et ehitustöö saab korralik.
Häid põhjalikke hinnaküsimisi!
Eno Pappel on majaehitaja.ee looja ja ehitushangete ekspert. Majaehitaja.ee õpetab majaehitajat e-kursuse kaudu õigesti oma maja ehitustöid tellima. Uuri lähemalt www.majaehitaja.ee lehelt.
loveinapparel Puma shoes online buy (Retail and Wholesale New Puma Shoes Online.) Top NFL Player Jerseys nfl jerseys wholesale Men's sunglasses and polarized sunglasses oakley sunglasses. Puma shoes online buy, nfl jerseys wholesale, oakley sunglasses, Gucci Shoes Manufacturer, Juicy Lady Handbag Sale 24. november 2010
loveinapparel nike air max trainers, nike air max sale, air max 90, nike running, nike max 2009, cheap air max 2009 13. detsember 2010
wintrade nike shoes outlet,discount sunglasses online,cheap nike shoes online store 24. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 5. jaanuar 2011
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: