Betoonpõrandate töötlemine tolmuvabaks

04. apr  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 3

• Ettevalmistustööd
Valmistage põrand töötluseks ette, eemaldades põrandalt tööd segavad esemed. 
Oluline jälgida, et aluspind oleks terve, kuiv, puhas ning soolavaba. Vajadusel parandage pinda sobiliku täiteseguga. Enne põranda töötlust harjake või lihvige pind mustusest, vanast lahtisest värvist või muudest lahtistest osakestest puhtaks. Lihvimistolmu sissehingamise vältimiseks kasutage näomaski. Pärast lihvimist eemaldage tolm hoolikalt põrandalt, radiaatoritelt, aknalaudatelt jt. kohtadest koristades kuhu lihvimistolm võib koguneda, sest töödeldavale põrandale sattuv tolm muudab põrandapinna krobeliseks. Tolmu eemaldamiseks on soovitav kasutada tolmuimejat, niisket lappi ja harja.

Õli, rasv, nõgi jms. eemaldage puhastusvahendi Lavatio ja vee lahusega. Hallitus, vetikad või samblik eemaldage pestes pinda puhastusvahendi Bio Lavatio lahusega. Seejärel loputage pinda veega ning laske kuivada. Täitke võimalikud praod põrandas sobiliku põrandaseguga.

Uued betoon- ja tsementpinnad peavad olema kuivanud vähemalt 4-12 kuud, kuni need on korralikult saavutanud ettenähtud töötlemiseelsed omadused ja pinnast on väljunud niiskus ning soolad.

• Lakkimine ja tolmuvabaks muutmine
Betoonpõrandaid töödeldakse sageli tolmuvabaks muutmiseks või mehhanilise ja keemilise koormuse eest kaitsmiseks, kulumiskindluse andmiseks.
Betoonpõrandate tolmuvabaks muutmiseks töödelge puhast põrandat ühes kihis põrandalaki Celco Terra ja lakibensiini Solve W seguga vahekorras 1:1. 
Kerge koormusega betoonpõranda lakkimiseks kruntige põrandat Celco Terra ja lakibensiini Solve W seguga vahekorras 10:3 ning kuivanud pinnale kandke kaks kihti vedeldamata lakki Celco Terra.
Kõrge koormusega betoon- ja ka tsementpõrandad (garaažid, tööstushooned) on koormuskindlaks muutmiseks soovitav töödelda spetsiaalse lahendusega Lithurin I (krunt) + Lithurin II(pinnakattevahend) või kahekomponentse lakiga Epolan V Epoxi Lack
Lithurin lahendus tugevdab ja karastab betoonpinda läbi kemikaalse protsessi, mille toimel suureneb betooni kulumiskindlus ca. 10 korda, samuti seob see tolmu ja mustust. Kahekomponentsed tooted nõuavad rohkem teadmisi ja oskusi, mistõttu on soovitatav sarnaste toodetega töötamine usaldada spetsialistide hoolde. 
Soovitatav õhu- ja pinnatemperatuur töötamise ajal +5…30°C (soovitavalt ca. +18°C), suhteline õhuniiskus <80%

1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: