Anna puidule uus ilme - nägusa välimuse saavad fassaadid, terrassid ja aiamajad

25. mai  Madis. Kommentaarid: 1
Kevad-suvi on remondi- ja ehitusaeg. Paljude puhkuselolijate pead on tulvil ideid ja inspiratsiooni, kuidas kodu värskendada – peagi saavad fassaadid, terrassid ja aiamajad nägusa välimuse.

Hiljuti oma tootevaliku ilmet muutnud värvide, lakkide ja emailide tootja Alpina on viimaste kümnendite jooksul püsinud Saksamaa meistrimeeste nõutumate kaubamärkide hulgas. Koduste remonditööde tegijad on Alpina kompetentsust usaldanud juba üle saja aasta. Ehitusnõu ja värvilahendusi on sakslastel pakkuda meilegi.

Et maja väärtus säiliks
 
Eestlaste lemmikmaterjal puit harmoneerub meie loodusega ning võimaldab ainulaadseid ehituslahendusi. Õigesti ja kvaliteetsete värvidega töödeldud puitpinnad püsivad pikka aega kaunina, olgu tegu uusehitise või vana majaga, mille fassaad peab taluma nii talvist külma kui ka kõrvetavat suvepäikest, lõputut vihma ning pidevaid külmumisi-sulamisi.
Seetõttu on iseäranis oluline, et fassaadivärv kaitseks ilmastikumõjude ja niiskuse eest ning ennetaks vetikatest ja seentest tingitud kahjustusi. Ühtlasi peab fassaadivärv olema piisavalt tugev, et seina najale võiks muretult toetada jalgratta, murutrimmeri või muud tarvilikku. Mida süsteemsemalt maja viimistleda, seda kauem see rikkumatuna püsib ning seda vähem raha kulub renoveerimisele, soovitavad Alpina spetsialistid.
Nagu teame, on puit n-ö elav materjal, seega niiskuse ja temperatuuri toimel pidevas muutumises. Puitfassaadivärv Die Langlebige für Holzfassaden pakub lisaks õhukesele ja hingavale pealispinnale head nakkuvust ja vastupidavat värvitooni. Kattekiht säilitab puidule omase tekstuuri ja takistab värvi mahakoorumist. Mõistagi peavad aluspinnad olema puhtad, kuivad, kandevõimelised ja vabad nakkumist takistavatest ainetest. Puitdetailid, mis on kaetud vanade mattide kandevõimeliste värvikihtidega, tuleb põhjalikult puhastada.

 


Nägu päikese poole!

Olgugi, et meie kliimas saab suvesooja nautida vaid mõned kuud aastas, tähendab terrass nii mõnelegi majaomanikule tänuväärset lisatuba. Meie suveterrasside juurde kuuluvad kindlasti rohetavad lillekastid, grill ja puidust aiamööbel. Viimast – nagu ka terrassi – tuleb tingimata kaitsta niiskuse ja mustuse eest. Oluline on mööblit õlitada, misjärel saab puit vabalt hingata, olles samas kaitstud UV-kiirte, mädaniku, sinetuse ja teiste võimalike ohtude eest. Õli abil saavad värske väljanägemise isegi vanad ja tuhmunud täispuidust mööbliesemed.
Olgu tegemist aiamööbli või -maja, puitpõranda või -terrassiga – pindu tasuks viimistledaAlpina Öl für Terrassen hooldusõliga, mis säilitab puidu loomuliku tekstuuri ja võimaldab sel pikka aega välja näha nagu uus. Õli jätab puidule siidjas-läikiva tooni, olles kulumiskindel, elavdades värve ja kaitstes niiskuse eest nii sise- kui välistingimustes. Eksperdid soovitavad puiduõli pinnale kanda õhukeselt, misjärel kõik liigne pinnalt puhta lapiga maha pühkida. Värske puit peab enne viimistlemist kindlasti päikese käes kuivama. Puiduhooldusvahend Öl für Terrassen on veepõhine ning kasutamise ja kuivamise ajal peaaegu lõhnatu. Niisiis on kvaliteetne elukeskkond ja tervislik sisekliima garanteeritud. Kuigi on veel südasuvi, peaks arvestama sedagi, et sügise saabudes pole soovitatav puidust aiamööblit õue jätta, kuna talvise jäätumisega võib mööblile hukatuslikuks saada vesi, mis tungib esemete mikropragudesse ja lõhub puitu.

 

       


Benson Yuri Kas teil on vaja laenu? Meie firma nimi on Siioni finantsteenuste piiratud, anname välja laenu huvitatud klient, kes otsivad laenude parandada oma elu, me saame aidata teil mis tahes summa laenu. Minimaalne summa, mille me laenata on 5000 $. Maksimaalne summa, mille me laenata on $ 20000000 dollarit. Aastaintress on 3%. Et saada rohkem infot, e-post: zionfinance01@gmail.com 3. juuli 2016
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: